FQP22N30
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
FQP22N30
JLCPCB Part #
C899371
Package
TO-220
Description
-55℃~+150℃ 160mΩ@10V 170W 2.2nF 21A 300V 47nC@240V 50pF 5V TO-220 MOSFETs ROHS