FQP19N10L
MFR.Part #
FQP19N10L
JLCPCB Part #
C3290289
Package
TO-220-3
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 100V 100mΩ@10V 18nC@5V 19A 210pF 2V 45pF 75W 870pF N-Channel TO-220-3 MOSFETs ROHS