FQP13N06
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
FQP13N06
JLCPCB Part #
C3290334
Package
TO-220-3
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 120pF 135mΩ@10V 13A 20pF 310pF 45W 4V 60V 7.5nC@10V N-Channel TO-220-3 MOSFETs ROHS