FQI11N40TU
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
FQI11N40TU
JLCPCB Part #
C3288464
Package
I2PAK
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.4nF 11.4A 147W 240pF 30pF 35nC@10V 400V 480mΩ@10V 5V N-Channel I2PAK MOSFETs ROHS