FQD16N25CTM
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
FQD16N25CTM
JLCPCB Part #
C415866
Package
DPAK
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.08nF 160W 16A 220pF 250V 270mΩ@10V 4V 53.5nC@10V 89pF N-Channel DPAK MOSFETs ROHS