FQB55N06TM
MFR.Part #
FQB55N06TM
JLCPCB Part #
C3277524
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 1.69nF 110pF 133W 20mΩ@10V 46nC@10V 4V 55A 60V 640pF N-Channel D2PAK(TO-263) MOSFETs ROHS