FQA12N60
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
FQA12N60
JLCPCB Part #
C3291273
Package
TO-3P
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.9nF 12A 240W 265pF 35pF 54nC@10V 5V 600V 700mΩ@10V TO-3P MOSFETs ROHS