FGH40T65SQD-F155
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
FGH40T65SQD-F155
JLCPCB Part #
C605142
Package
TO-247-3LD
Description
-55℃~+175℃ 138uJ 16.4ns 160A 2.1V@40A,15V 2.62nF 2.6V@40mA 238W 31.8ns 52uJ 60pF 650V 80A 80nC@15V 80ns 9pF FS (Field Stop) TO-247-3LD IGBT Transistors / Modules ROHS