FGH40N60UFDTU
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
FGH40N60UFDTU
JLCPCB Part #
C442452
Package
TO-247
Description
-55℃~+150℃@(Tj) 1.19mJ 112ns 120nC 2.11nF 2.4V@40A,15V 200pF 24ns 290W 45ns 460uJ 4V@250uA 600V 60pF 80A FS (Field Stop) TO-247 IGBT Transistors / Modules ROHS