FGA50N100BNTTU
MFR.Part #
FGA50N100BNTTU
JLCPCB Part #
C3194100
Package
TO-3P
Description
-55℃~+150℃@(Tj) 156W 1kV 243ns 257nC 34ns 50A NPT (Non-Punch Through) TO-3P IGBT Transistors / Modules ROHS