FDY101PZ
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
FDY101PZ
JLCPCB Part #
C891138
Package
SC-89-3
Description
-55℃~+150℃ 1 P-Channel 1.4nC@4.5V 1.5V 100pF 150mA 15pF 20V 625mW 8Ω@4.5V SC-89-3 MOSFETs ROHS