FDP55N06
MFR.Part #
FDP55N06
JLCPCB Part #
C188508
Package
TO-220
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.51nF 114W 22mΩ@10V 37nC@10V 490pF 4V 55A 60V 90pF N-Channel TO-220 MOSFETs ROHS