FDP52N20
MFR.Part #
FDP52N20
JLCPCB Part #
C410937
Package
TO-220
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 100pF 2.9nF 200V 357W 49mΩ@10V 52A 5V 63nC@10V 700pF N-Channel TO-220 MOSFETs ROHS