FDP18N50
MFR.Part #
FDP18N50
JLCPCB Part #
C11768
Package
TO-220
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 18A 2.86nF 235W 265mΩ@10V 40pF 430pF 500V 5V 60nC@10V N-Channel TO-220 MOSFETs ROHS