FDP075N15A-F102
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
FDP075N15A-F102
JLCPCB Part #
C128790
Package
TO-220
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 100nC@10V 130A 150V 21pF 333W 4V 685pF 7.35nF 7.5mΩ@10V N-Channel TO-220 MOSFETs ROHS