FDD6612A
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
FDD6612A
JLCPCB Part #
C241781
Package
TO-252
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 28mΩ@4.5V 30A 30V 36W 3V 6.7nC@15V 660pF 90pF N-Channel TO-252 MOSFETs ROHS