FDBL0240N100
MFR.Part #
FDBL0240N100
JLCPCB Part #
C605016
Package
HPSOF-8
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 100V 111nC@10V 2.8mΩ@10V 2.9V 210A 3.5W、300W 65pF 8.755nF HPSOF-8 MOSFETs ROHS