FDB15N50
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
FDB15N50
JLCPCB Part #
C605009
Package
D2PAK
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 1.85nF 15A 16pF 300W 380mΩ@10V 41nC@10V 4V 500V D2PAK MOSFETs ROHS