FDA38N30
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
FDA38N30
JLCPCB Part #
C463458
Package
TO-3PN
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 2.6nF 300V 38A 3V 60nC@10V 60pF 70mΩ@10V TO-3PN MOSFETs ROHS