FDA28N50
MFR.Part #
FDA28N50
JLCPCB Part #
C105685
Package
TO-3P-3
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 122mΩ@10V 28A 3.866nF 310W 42pF 500V 576pF 5V 80nC@10V N-Channel TO-3P-3 MOSFETs ROHS