FCH165N60E
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
FCH165N60E
JLCPCB Part #
C463231
Package
TO-247-3
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 165mΩ@10V 2.434nF 227W 23A 3.5V 600V 75nC@10V 8.6pF TO-247-3 MOSFETs ROHS