FCH130N60
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
FCH130N60
JLCPCB Part #
C898124
Package
TO-247-3
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 130mΩ@10V 278W 28A 3.59nF 3.5V 600V 70nC@10V TO-247-3 MOSFETs ROHS