FCD380N60E
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
FCD380N60E
JLCPCB Part #
C398044
Package
TO-252(DPAK)
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.26nF 1.77nF 10.2A 106W 3.5V 380mΩ@10V 45nC@10V 600V 90pF N-Channel TO-252(DPAK) MOSFETs ROHS