FCA35N60
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
FCA35N60
JLCPCB Part #
C330103
Package
TO-3P
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 140pF 181nC@10V 3.17nF 312.5W 35A 5V 6.64nF 600V 98mΩ@10V N-Channel TO-3P MOSFETs ROHS