FAN2558S35X
MFR.Part #
FAN2558S35X
JLCPCB Part #
C890685
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃ 1 150uA 180mA 3.5V 5.5V 50dB@(100kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS