FAN2558S25X
MFR.Part #
FAN2558S25X
JLCPCB Part #
C890684
Description
-40℃~+85℃ 1 180mA 2.5V 5.5V 50dB@(100kHz) 90uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS