FAN2558S13X
MFR.Part #
FAN2558S13X
JLCPCB Part #
C890681
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.3V 180mA 5.5V 50dB@(100kHz) 90uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS