FAN2558S12X
MFR.Part #
FAN2558S12X
JLCPCB Part #
C890680
Description
-40℃~+85℃ 1 1.2V 180mA 5.5V 50dB@(100kHz) 90uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS