FAN2558MP18X
MFR.Part #
FAN2558MP18X
JLCPCB Part #
C890677
Package
DFN-6(2x2)
Description
-40℃~+85℃ 1 1.8V 180mA 5.5V 50dB@(100kHz) 90uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive DFN-6(2x2) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS