FAN2558MP12X
MFR.Part #
FAN2558MP12X
JLCPCB Part #
C890674
Package
VDFN-6(2x2)
Description
-40℃~+85℃ 1 1.2V 180mA 5.5V 50dB Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive VDFN-6(2x2) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS