FAN2500S285X
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
FAN2500S285X
JLCPCB Part #
C3743342
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃ 1 100mA 140mV@(100mA) 2.85V 43dB@(120Hz) 50uA 6.5V Fixed Over Current Protection、Overheat protection、Low ESR、Enable Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS