FAN1951D25X
MFR.Part #
FAN1951D25X
JLCPCB Part #
C3746388
Package
TO-252-4
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.5A 14V 2.5V 500mV@(1.5A) Fixed PG Pin、Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive TO-252-4 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS