FAN1951D18X
MFR.Part #
FAN1951D18X
JLCPCB Part #
C3745610
Package
TO-252-4
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.5A 1.8V 14V 500mV@(1.5A) Fixed Over Current Protection、Thermal Shutdown Positive TO-252-4 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS