FAN1616AD25X
MFR.Part #
FAN1616AD25X
JLCPCB Part #
C3743268
Package
TO-252(DPAK)
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.2V@(0.5A) 12V 2.5V 4mA 500mA 72dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Thermal Shutdown Positive TO-252(DPAK) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS