FAN1616AD18X
MFR.Part #
FAN1616AD18X
JLCPCB Part #
C3750345
Package
TO-252(DPAK)
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.2V@(0.5A) 1.8V 18V 500mA 72dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection Positive TO-252(DPAK) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS