FAN1585AM18X
MFR.Part #
FAN1585AM18X
JLCPCB Part #
C3744833
Package
TO-263-3
Description
0.003%Vout 0℃~+125℃@(Tj) 1 1.3V@(5A) 1.764V~1.836V 13mA 18V 5A 72dB@(120Hz) Fixed Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive TO-263-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS