FAN1117AS285X
MFR.Part #
FAN1117AS285X
JLCPCB Part #
C3748848
Package
SOT-223-4
Description
0.003%Vout 0℃~+125℃@(Tj) 1 1.1V@(1A) 1A 2.85V 4mA 72dB@(120Hz) 9.85V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-223-4 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS