FAN1117AD18X
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
FAN1117AD18X
JLCPCB Part #
C3747001
Package
TO-252
Description
0℃~+125℃@(Tj) 1 1.2V@(1A) 1.8V 1A 4mA 72dB@(120Hz) 8.8V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive TO-252 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS