DM74S20N
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
DM74S20N
JLCPCB Part #
C4469729
Package
DIP-14
Description
0℃~+70℃ 1mA 2 20mA 2V 4.75V~5.25V 74S Series 800mV 8ns@5V,50pF NAND Gate DIP-14 Logic Gates