BZX85C6V8
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
BZX85C6V8
JLCPCB Part #
C3731238
Description
-65℃~+200℃ 1 Independent 1W 1uA@4V 300Ω 6.4V~7.2V 6.8V ±5% DO-204AL(DO-41) Zener Diodes ROHS