BZX85C56
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
BZX85C56
JLCPCB Part #
C3742021
Package
DO-204AL(DO-41)
Description
-65℃~+200℃ 1 Independent 1W 2kΩ 500nA@39V 56V ±5% DO-204AL(DO-41) Zener Diodes ROHS