BZX85C47
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
BZX85C47
JLCPCB Part #
C3731254
Package
DO-204AL(DO-41)
Description
-65℃~+200℃ 1 Independent 1.5kΩ 1W 44V~50V 47V 500nA@36V 90Ω ±5% DO-204AL(DO-41) Zener Diodes ROHS