BZX84C6V8LT1G
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
BZX84C6V8LT1G
JLCPCB Part #
C90848
Package
SOT-23
Description
-65℃~+150℃ 1 Independent 15Ω 250mW 2uA@4V 6.4V~7.2V 6.8V SOT-23 Zener Diodes ROHS