BZX84C5V1
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
BZX84C5V1
JLCPCB Part #
C3731845
Package
SOT-23
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 2uA@2V 350mW 4.8V~5.4V 5.1V ±5% SOT-23 Zener Diodes ROHS