BZX84C3V6
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
BZX84C3V6
JLCPCB Part #
C3732663
Package
SOT-23
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 250mW 3.4V~3.8V 3.6V 5uA@1V ±5% SOT-23 Zener Diodes ROHS