BZX84C33
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
BZX84C33
JLCPCB Part #
C184710
Package
SOT-23
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 25.1V~28.9V 250mW 33V 50nA@23.1V ±5% SOT-23 Zener Diodes ROHS