BZX84C20LT1G
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
BZX84C20LT1G
JLCPCB Part #
C890274
Package
SOT-23
Description
-65℃~+150℃ 1 Independent 18.8V~21.2V 20V 250mW 50nA@14V 55Ω SOT-23 Zener Diodes ROHS