BZX84C16LT1G
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
BZX84C16LT1G
JLCPCB Part #
C44457
Package
SOT-23
Description
-65℃~+150℃ 1 Independent 15.3V~17.1V 16V 250mW 40Ω 50nA SOT-23 Zener Diodes ROHS