BZX84B8V2LT1G
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
BZX84B8V2LT1G
JLCPCB Part #
C236200
Package
SOT-23
Description
-65℃~+150℃ 1 Independent 15Ω 250mW 700nA@5V 8.04V~8.36V 8.2V SOT-23 Zener Diodes ROHS