BZX84B5V6LT1G
Extended
Manufacturer
onsemi
MFR.Part #
BZX84B5V6LT1G
JLCPCB Part #
C150228
Package
SOT-23
Description
-65℃~+150℃ 1 Independent 1uA@2V 250mW 40Ω 5.49V~5.71V 5.6V SOT-23 Zener Diodes ROHS